İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara En İyi Psikolog Önerileri

Herkes zaman zaman kişisel olarak aşmakta zorlandığı problemler yaşar. Aynı zamanda da kendisini rahatsız eden psikolojik sorunlarla karşı karşıya gelir. Bu sorunlar karşısında yakın çevremiz bize iyi bir destek olabilir. Ancak herhangi bir psikolojik sorunun ya da bozukluğun terapi yoluyla çözülmesi gerekir. Bu nedenle sizlere Ankara en iyi psikolog sayfasını hazırladık. Listemizi inceleyip, güvenle randevu alabilirsiniz. Ankara psikolog önerileri ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsini.z

Pek çok kişi yaşadığı olumsuzluklar ve yanlış davranış, düşünce ve duygu kalıplarını farklı yöntemler deneyerek çözmeye çalışır. Kişilerin sorunlara odaklanarak çözmeye çalışması iyi bir motivasyondur. Ancak bu çözümlerin bir profesyonel tarafından sunulması daha etkili ve kalıcı olacaktır.

Psikolog İle Hangi Durumlarda Görüşebilirsiniz?

Psikologlar kişileri ve sorunlarını yargılamadan, eleştirmeden ve empatik bir tutumla çözmeye çalışan ruh sağlığı profesyonelleridir. Bu nedenle bir psikolog görüşmesi ile kendisini tamamen size odaklamış, sizi dinlemek için karşınıza geçmiş birisiyle karşılaşacaksınız. Ayrıca psikologlar bilimsel bir yöntem kullanan bir profesyonellerdir. Bu tutum içerisinde sizin yaşadığınız duygusal güçlükler, davranış problemleri ve bağımlılık gibi sorunlarınızda yardım alabilirsiniz. Ayrıca kaygı, öfke kontrol sorunları ve yeme bozuklukları gibi oldukça farklı konuda Ankara en iyi psikolog uzmanlarından yararlanmak mümkündür.

Destek almanız gereken ve psikologla görüşebileceğiniz konu başlıklarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Kaygı Sorunları: Kaygılanmak korku ve endişe hislerinin yüksek bir düzeyi olarak kişinin rahatsızlık duyduğu bir duygudur. Herkes belirli dönemlerde kaygı yaşar. Ancak kaygı bozukluğu yaşayanalar için süreklilik gösteren bir durum söz konusudur. Rahatsızlık veren olumsuz iç düşünceler, kontrol edilemeyen bedensel tepkiler ve kaygı sonrasında davranışsal değişiklikler gözlenir. Bu durumda bireyler kaygıyı kontrol etmekte güçlük çekerler.

Öfke Kontrol Bozukluğu: Belli başlı olaylar karşısında öfke tepkileri gösteriyor ve daha sonrasında sakinleşiyor olabilirsiniz. Bu durum herkes tarafından yaşanabilecek normal bir öfke halidir. Ancak öfke kontrol bozuklukları söz konusu olduğunda durum biraz değişir. Öfke üzerinde bir kontrolünüzün olmadığı, duygusal, davranışsal ve hatta fiziksel olarak karşı tarafa zarar verebildiğiniz bir sorun ortaya çıkar. Bu kişilerde süreklilik gösteren bir sinirlilik hali, aniden parlamalar ve davranışları üzerinde kontrolün olmadığı bir durum karşımıza çıkar.

Uyku Sorunları: Bu sorunlarda uykunun kalitesi, zamanı ve süresi işlevsel değildir. Kişiler uyku sorunlarını kısa bir süreliğine değil en az 6 aylık bir süre zarfında yaşadığı zaman bir bozukluğa döner. Uyku sorunları arasında İmsomnia, husursuz bacak sendromu, uyku apnes ve narkolopsi en sık görülen poblemler arasında yer alır.

Bu sorunlar karşısında alacağınız psikolog yardımı size yardım edecektir. Öncelikle davranış ve düşüncelerinizdeki uyuşmazlıklar, yanlış düşünce kalıpları ve olumsuz duygular ele alınarak bilimsel bir yöntemle çözüm sunulmaya çalışılır.

Ankara’da bulunan uzmanlar için: Ankara psikolog

Ankara Psikolog Önerileri

Ankara en iyi psikolog Betül Tamöz
Uzman Psikolog Betül Tamöz

Uzman Psikolog Betül Tamöz

Adres: Çukurambar Mahallesi 1424. Cadde 2/3 Erdil Apartmanı, Çankaya/Ankara

Randevu ve ön görüşme için: Betül Tamöz

İletişim: +90 850 495 00 66

Psikolog Cihan Gürkan

Psikolog Cihan Gürkan

Adres: Öveçler Mahallesi Çetin Emeç Kabil Caddesi 3/2 Çankaya/Ankara

Randevu ve ön görüşme için: Cihan Gürkan

İletişim: +90 850 495 00 66

Psikolog Yadigar Yıldırım

Psikolog Yadigar Yıldırım

Adres: Öveçler Mahallesi Çetin Emeç Kabil Caddesi 3/2 Çankaya/Ankara

Randevu ve ön görüşme için: Yadigar Yıldırım

İletişim: +90 850 495 00 66

Psikolog Özge Akdağ Ergüz

Psikolog Özge Akdağ Ergüz

Adres: Kızılırmak Farilya İş Merkezi Ufuk Üniversitesi Caddesi 8 D:Kat8, 06510 Çankaya/Ankara

Randevu ve öngörüşme için: Özge Akdağ Ergüz

Ankara’da bulunan diğer uzmanlar için: Ankara psikolog önerileri

Yaşanılan psikolojik sorunlar karşısında Ankara psikolog önerleri ile hızlı bir çözüm bulabilirsiniz. Psikologlar gizlilik prensibi ile çalışan ve sizi etkin bir şekilde dinleyen bir profesyoneldir. Bu nedenle tüm sorunlarınızı ve olası nedenlerini psikologla açık bir iletişim halinde görüşerek çözüm bulabilirsiniz. Alınacak olan terapi görüşmelere bölünecektir. İlk görüşmeler iletişim kurma, tanışma ve sorunu anlamaya çalışma görüşmeleri olacaktır. Daha sonra yapılandırılan görüşmelerle süreç devam ettirilir. Sorunun kaynağı, nedenleri, problem durumuyla ilgili hedefleriniz, çözümler ve uygulama aşamaları şeklinde devam edecektir.  

Ankara En İyi Psikolog Özellikleri

Ankara en iyi psikolog yardım alabileceğiniz ruh sağlığı profesyonelleri arasında yer alır. Psikologlar profesyonel anlamda şu özelliklere sahiptir:

  • Sorunlarınızı psikolojik tekniklerle değerlendirebilen ve kategorize edebilen,
  • Farklı terapi teknikleri kullanabilen,
  • Olumsuz inançlarınız, işlevsel olmayan çözümleriniz ve duygusal dışavurumlarınız üzerinde duran,
  • Sizi etkin bir şekilde dinleyen,
  • Empatik tepkilerle sizi anlamaya çalışan bir profesyoneldir.

Bu özelliklere sahip olan bir psikologla görüşmeniz duygusal dengenizi sağlamak adına yararlı olacaktır.

Ankara’da bulunan diğer uzmanlar için: Ankara en iyi psikolog

Ankara Psikolog Ücretleri

Ankara psikolog ücretleri seans sayısı ve süresi, terapi teknikleri, tedavi yaklaşımları, yaşanan sorun gibi farklı faktörlere göre değerlendirilerek ortaya çıkar. Psikolog ücretinin belirlenmesi için psikologla bir ön görüşme gerçekleştirerek seanslar yapılandırılır. Bu yapılandırma sonrasında fiyat bilgisi sizinle paylaşılacaktır. Ancak psikolog ücretleri yeterlikleri ortaya koyan bir ölçü değildir. Psikolog tercihinde bulunurken fiyat bilgisinden çok uzmanın aldığı eğitimler, deneyim süresi ve diğer çalışmaları göz önünde bulundurulmalıdır.  

Diğer önerimiz Muğla psikolog sayfamızı inceleyin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir