İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bursa Psikolog Tavsiye

Bursa psikolog tavsiye listemizi inceleyin. Bursa en iyi psikolog fiyatları hakkında bilgi sahibi olun. Bu yazı Türkiye’nin en güvenilir DoktorBilgini.com yardımları ile hazırlanmıştır.

Psikolog görüşmeleri uygun kişilerle birlikte uygun zaman ve şartlarda alındığında oldukça etkili olur. Bu sayede de pek çok kişi işlevselliğini sürdürebilir hale gelir. Bir psikolog ile insanlar genellikle belli başlı problemlerini çözmek ve karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek için çalışır. Psikolog ile görüşme süreci psikologlara göre değişiklik gösterse bile temel bir süreç söz konusudur. Siz de Bursa psikolog tavsiye alarak yaşadığınız problemlere karşı kendinizi keşfetmeye ve kendinizi fark etmeye başlayabilirsiniz.

Hangi Sorunlar İçin Psikolog Desteğı Almanız Gerekir?

İnsanların yaşamsal işlevini etkileyen problemlerin pek çoğu için psikolog desteği gerekli olabilir. Kişilerin yaşamış olduğu duygusal güçlükler, davranış problemleri ve çöküntüler nedeniyle yardım alması doğru olacaktır. Kişilerin rahat bir duygu durum içerisinde bulunmasını engelleyen problemler Bursa psikolog tavsiye ile çözüme kavuşturulabilir. Kişilerin yardım alabileceği psikolojik problemler arasında şunlar yer alıyor:

Obsesif Kompulsif Bozukluk: Bu sorun bireylerin bir davranışı tekrarlayan biçimde yaptığı ve bazı takıntılara sahip olduğu bozukluktur. Bu kişilerin zihinlerinde sürekli olarak istemeyen fikirler ve duyumlar dolaşır. Özellikle de yapacağı işlerin sürekli kontrolünü sağlama, defalarca el yıkama ve temizlik yapma gibi davranışları vardır. Bu davranışlar kişilerin sosyal yaşamını ciddi biçimde olumsuz etkiler. Kişiler bu bozukluk nedeniyle kendilerini mutsuz hissederler. Bu bozukluğa sahip olan bireyler sahip olduğu takıntılı davranışların doğru olmadığını bilir. Ancak bazıları bu davranışların doğru olduğunu kabul eder. Bu bozukluğa sahip olan bireyler psikolog ve psikiyatrist görüşmelerine ihtiyaç duyar.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Travmalar kişiyi etkisi altında bırakan ve güvenliğini etkileyen tehlikeli olaylardır. Trafik kazası, afetler, hastalıklar ya da savaşlar birer travma nedeni olabilir. Bu sorun ise yaşanan travmalar sonucunda meydana gelir. Kadınlar erkeklere göre travmatik olaylarla karşılaştıklarında bu problemle daha sık karşılaşabilirler. Bu psikolojik sorun karşısında alınacak psikolojik destek kişinin sosyal yaşamını ve duygusal özelliklerini düzenleyecektir.

Bipolar Bozukluk: Bu psikolojik problemde kişi kendisini duygusal olarak iyi hissettiği bir dönemden sonra hemen olumsuz duygulara kapılabilir. Bu sorun nedeniyle içine kapanma, olumsuz düşünceler geliştirme gibi bir ruh hali oluşabilir. Bu sorun nedeniyle birey iki farklı uçta yer alan ruh hallerini bir arada yaşarlar. Bu sorunun teşhisi psikiyatristler tarafından yapılır. Ancak psikologlar psikiyatristlerden farklı olarak duygusal destek sunarak kişinin sorunlarını açmasını ve fark etmesini sağlar.

Şehrinizde bulunan en iyi uzmanları incelemek için: Bursa psikolog

Terapi Görüşme Süreci Nasıldır?

Alanında uzman bir psikologla yapılacak olan görüşmeler ile kişisel sorunlarınız çözümlenir. Ayrıca kişisel farkındalığınız artar ve kişi kendisini ve çevresini daha olumlu şekilde değerlendirmeye başlar. Bunun sağlanabilmesi amacıyla yapılacak olan terapi görüşmelerinde belirli bir süreç takip edilir. Bu süreç şu şekilde işler:

  • İlk olarak iletişim kurma aşaması ile danışan kendisinden ve problemlerinden bahseder.
  • Daha sonra problem aşamasında kişinin problemi anlaşılmaya çalışılır. Problemin ne zaman başladığı, problemi tetikleyen olaylar, problemin yoğunluğu gibi durumlar anlaşılmaya çalışılır.

  • Danışan özelliklerine göre uygun hedefler belirlenerek terapi sonrasında bu hedeflere ulaşılamaya çalışılır.

  • Uygulama aşamasında terapi teknikleri ve yöntemlerle sorunun üzerine odaklanılır.

  • Danışmanın sonlandırılması ve izlemesi aşaması ile terapi süreci sonlandırılır.

Bursa en iyi psikolog listemiz ile tercihte bulunacağınız psikologla bu basamaklar dahilinde görüşme sağlayabilirsiniz.

Bursa En İyi Psikolog Tavsiye

Yaşadığınız sorunlar nedeniyle alacağınız terapi desteğinde psikolog alanında uzman olmalıdır. Farklı terapi eğitimleri ve teknikeri konusundan kendisini geliştirmiş bir psikolog sorunlarınıza karşı iyi bir çözüm olacaktır. Bursa en iyi psikolog tavsiye listemiz arasından tercihlerinizi yaparken farklı faktörlere dikkat edebilirsiniz. Psikoloğun uzmanlık alanları, terapi geçmişi, süreç yönetimi ve aldığı eğitimlere göre tercihlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca psikolog danışma süreci başladıktan sonra belirlenen kurallara uyma gibi durumları değerlendirebilirsiniz. Bununla birlikte psikoloğun sizi yönlendirme durumunu, dikkatinin sizde olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bursa Psikolog Esra Yılmaz
Psikolog Esra Yılmaz

Psikolog / Aile Danışmanı Esra Yılmaz

Adres: Ihsaniye mah. Kartallar sok. 4B Kat:3 Akbank Aralığı Nilüfer/Bursa

İletişim: +90 850 495 00 66

Klnk Psikolog Emin Dönmez

Klnk Psikolog Emin Dönmez

Adres: FSM Bulvarı Esentepe Mahallesi Bahar Sitesi C Blok No: 2 D:6 Nilüfer

İletişim: +90 850 495 00 66

Klnk Psikolog Hasan Kul

Klnk Psikolog Hasan Kul

Adres: Konak Mahallesi , Olgun Sokak No: 48/10 16110 Nilüfer Bursa

İletişim: +90 850 495 00 66

Şehrinizde bulunan tüm uzmanlar için Bursa en iyi psikolog sayfasını ziyaret edin.

Bursa Psikolog Tavsiye Fiyatları

Psikologlar bir ruh sağlığı uzmanı olarak farklı teknikler kullanarak sorunlara çözüm bulmaya çalışır. Daha doğru bir ifadeyle kişisel sorunlarınız çözmek için size destek olur. Bu desteği sağlarken mesleki eğitimi ve deneyimleri doğrultusunda farklı teknikler kullanır. Bursa psikolog fiyatları psikoloğun terapi yaklaşımı, danışma oturumları ve kişisel deneyime göre değişkenlik gösterebilir.

Bununla birlikte Ankara psikolog sayfamızı inceleyin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir